Bukovače su mi jedne od ukusnijih gljiva koje se srećom u današnje vrijeme uspješno uzgajaju pa ih je moguće kupiti u gotovo svakoj trgovini. Ja ih najradije jedem pohane, no vrlo ukusne su i kao dodatak raznim umacima, pogotovo u kombinaciji sa drugim gljivama.
Ovaj recept sa pivskim tijestom sam pokupila u nekom časopisu još davno i vrlo rado ga radim upravo na ovakav način. Sir kao punjenje je samo jedna od verzija, a jednako ukusne su i bez ikakvog punjenja.
Ako još niste svakako isprobajte, neće vam biti žao.
Potrebno:
250 g bukovača
300 g sira
2,5 dl piva
1 jaje
sol
brašno
ulje za prženje
Priprema:
- razmutiti jaje, dodati pivo i brašna tako da nastane tijesto malo gušće nego za palačinke
- bukovače očistiti kistom ili krpicom, odvojiti jednu od druge i posoliti te ostaviti kratko da odstoje
- puniti ih sirom, ako je potrebno pričvrstiti čačkalicom i umakati u pivsko tijesto
- odmah pržiti u dubokoj masnoći
- poslužiti sa nekim hladnim umakom i salatom
Savršeno draga!!Jednostavno i verujem preukusno!! 🙂
Dobra ideja,ja ih poham,ali ih nisam nikada punila…Probam,pa javim 😉
Draga Nina nisam ovako nikad probala, imala neka zamjena za bukovace! Neznam dali ih ja mogi naci ovamo..
Izgledaju zaista predivno i jako ukusno..
I ja sam ih pohovala ali ih nešto ne radim jer ih suprug ne voli. Kaže da su mu gumaste. Nisam ih punila, nije mi palo napamet. Ovo je poh za orli, i sjajan je, samo probaj da belanca posebno umutiš u šne pa ih onda dodaš postepeno smesi, pa onda brašno, ali vidim da ti je i ovako sjajno ispalo.
@Jovana – vjeruj preukusno
@Nina – punjene su još bolje, vjeruj na riječ, jednom kad probaš samo češ ih tako raditi
@Sandra – sad ne bi znala dal kod tebe ima bukovača, ali ako ih je moguče pronači svakako isprobaj, sigurna sam da bi ti se ovako napravljene dopale
@Jelena – ne mogu vjerovati da ih netko ne voli! nisam nikad probala da prvo umutim bjelanjce pa onda ostale sastojke, isprobat ću da vidim koja je razlika
Nina ovo je super. Ja uvijek nekako zaboravim da ima i bukovača za kupiti…
Sjajno za goste 🙂
pa i za goste je odlično, no ja obično napravim za kasni ručak (dok dođem s posla) i jedem samo sa salatom
… ja nikad ne zaboravim na bukovače 😀
Mljac mljac ovo mora biti jako dobro napravi nešto tako isto.
ne da mora biti nego i jest jako dobro, šteta je ne probati 🙂
Nina, Nina.. bukovače obožavam pohane.. ali punila ih sirom još nisam.. nije mi jasno kako se toga nisam nikada sjetila.. pa skoro sve je dobro sa rastopljenim sirom.. 😀
Wow, ovo je fantasticno!
WOW kako dobra ideja, jako volim bukovače i ovo ću stvarno morati isprobati. Super zvuči i izgleda. 🙂
@Pam – slažem se, sve je dobro sa rastopljenim sirom 🙂
@Taša – hvala
@Andrea – voljela bi vidjeti ovo u tvojoj izvedbi
Ja ih volim,ali ih nisam ovako nikada spremala.super ideja!
Vrhunski, odlično…..volim bukovače, a ova košuljica i punjenje od sira odlično zvuči!
@vera – probaj, nećeš požaliti, predobre su
@Nada – hvala, stvarno vrhunski spoj okusa